Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Bazı durumlarda nefsin kurbanı olan kişiler kendilerini büyük bir borç batağının içinde bulabilirler. Bu tarz sorunlarda yapılması gereken şey ise, sakin olmak ve düzenli bir hayata geçmeye çalışmaktır.

Borçlarımı Nasıl Bitiririm?

Borçlanmak normal bir süreç olduğu gibi düzenli ödeme yapmakta olağan bir süreçtir. Bu iki şeyinde belirli bir plana göre değerlendirilmeye alınması gerekir. Borçlandıktan sonra düzenli bir plan yaparak buna göre hareket etmeyen kişiler ise, kendilerini bir girdabın içinde bulabilirler.

Borçlarımı ödeyemiyorum ne yapmalıyım diyen kişilerin yardımına yine bankalar koşmaktadır.  Bununla birlikte borçlu bulunduğunuz sırada dikkat etmeniz gereken bazı adımlar vardır.

Borçlarınızı Ödeme Konusunda Çevrenize Danışın

Eğer çevrenizde aileniz ve arkadaşlarınız arasında size maddi anlamda yardım edebilecek birileri varsa ilk olarak bu kişilere danışmanız iyi olacaktır. Buradaki borcun maksadı ise yapılandırmadır. Yapılandırma yapıldığı takdirde borcun ödemeleri daha kolay bir şekilde yapılabilir. Bu aşamada ise borç alabileceğiniz miktarı ortaya koymalısınız. Daha sonra borçlarınızın tümünü kapatarak eksik bırakmamaya özen gösterin.

Borç Kapatma Kredisi Kullanarak Borcunuzu Kapatabilirsiniz

Borç kapatma kredisi özellikle borçların tümünü kapatmak için tercih edebileceğiniz yöntemlerden biridir. Tabi bu yöntem borçlulara en son olarak önerilen şeylerden biridir. Bu krediler daha çok bankalar tarafından verilir. Yüksek faiz oranlarından oluşan borç kapatma kredisi türü, yüksek vade üzerinden ödeme yapmanızı mümkün bir hale getirebilir.

Büyük Borçlar Nasıl Ödenir?

Büyük kapsamlı borçlardan kurtulmak için pek çok altın kural karşınıza çıkacaktır. Kolay borç kapatma konusunda bunların harfiyen uygulanması şarttır.

1-Bireysel ihtiyaçları asla borçların önünde olarak görmeyin. Gerekirse bireysel ihtiyaçlardan feragat ederek borçlarınızın kapatılmasını sağlayın.

2-Aylık elinize geçen geliri ihtiyaç ve taksit olarak iki farklı türe ayırın.

3-Borçlarınızın ne kadar olduğunu tam olarak bilin. Biri bitince diğerini öderim tarzında hamlelere girişmeyin. Az miktarda bile olsa, borcun yüzde yüz kapatılmasına özen gösterin.

4-Borcu azaltmaya yönelik çalışmalarda bulunun. Yani bir bankadan aldığınız para miktarını diğerine vererek borçlarınızı kapatmayı düşünmeyin.

5-Borçların olduğu vakitlerde teknolojik ürün ihtiyacı gibi durumları erteleyin. Veya düşük bütçeli ürünleri tercih edin.

Gerçekten insan eğer borcu varsa içi rahat etmiyor, eğer ödeyemiyecek durumda ise borçlarını ödeyecek imkanı yoksa sıkıntıya giriyor stres yapıyor. Böyle olunca da insan hayatdan zevk almamaya başlıyor.

Bizden size bir tavsiye, her sıkıntının bir çaresi vardır. Sadece mantıklı hareket edin, borçlarını kapatmak isterken daha büyük belalar almayın başınıza. Hesabınızı çok iyi yapın ve geleceğe dönük adımlar atın.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Düğün Takıları En iyi Nasıl Değerlendirilir?

Düğünü yaptınız, yeni evinize alıştınız ve evliliğin ilk dönemlerinde olan keyfi çıkartıyorsunuz. Yeni bir hayat, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir