Çocuğumun Geleceği İçin Yatırım

Her anne baba kendi geleceğini planladıktan sonra çocuklarının da geleceğini düşünerek onların ilerde rahat etmesi için yatırım yapmayı düşünür. Tabi bu birazda imkan meselesi, günümüz şartlarında her ne kadar zor olsa da şimdiden ufakta olsa yatırım yapmak ilerde bu yatırımın büyüme durumuna göre faydası da olacaktır.

Şöyle düşünelim, şu an bir fidan diksek yıllar sonra bu bu fidan büyüyecek ve ilerde meyve vermeye başlayacak. Çok fidan dikersek meyvesi de o kadar çok olur.

Çocuğunuzun geleceği için önce ne kadar bir bütçeyle yatırım yapacağınıza karar verip planlama yapmalısınız.

Eve yatırım yapmak

Ev sahibi olmak yıllardır imkansız olmasa da zordur. Her geçen süreç ev fiyatlarının ve kiraların arttığını düşündüğümüzde ev alıp çocuğumuza bırakmak mantıklı bir yatırım olarak görülür.

En azından ilerde çocuğunuz büyüyüp kendi yuvasını kurduğunda kira veya ev alma derdi olmayacağı için hayata 1-0 önde atılacaktır.

Çocuğunuz kendi yuvasını kurana kadar evi kiraya verip gelen parayı kendi belirlediğiniz şekilde kullanma imkanınız da var.

Arazi Yatırımı Yapmak

Araziye yatırım yapıp çocuğunuza bırakmakta kazançlı çıkabileceğiniz bir yatırım şekli. Çünkü her geçen gün artan fiyatlar sayesinde boş arazilerde değerlenmekte.

Ayrıca yıllar önce boş arazilerin yüzüne kimse bakmaz iken şu an aynı yerlerde büyük fabrikalar, lüks siteler gibi önemli ve arazinin fiyatını kat kat arttıracak sebepler çıkmakta.

Şansınız varsa yıllar sonra araziniz bu şekilde değerlenebilir. Tabi kalkıpta dağ başında, şehirden çok uzakta bir yer almadığınız sürece bu ihtimal hep var. Büyüklerimizin hep söylediği gibi toprak her zaman değerlenir.

Altın Yatırımı Yapmak

Çocuğunuz için altın yatırımı yapmanın bir çok seçeneği mevcut. Günümüz teknolojinde artık aileler çocukları için banka hesabı üzerinden her ay düzenli olarak altın alımı yapmakta.

Banka üzerinden alındığı için artık alım ve satımın kolay olduğu, hem de tehlikelere karşı daha güvenli olduğu için tercih edilmekte.

Eğer birikmiş paranız yoksa ve çocuğunuzun geleceği için ufak ufak yatırım yapmak istiyorsanız yatırımınızı altın olarak tercih etmek mantıklı bir yatırımdır.

Borsada Hisse Almak

Borsada güvenilir ve büyük şirketlerden hisse almakta ilerde çocuğunuzun geleceği için iyi gözüküyor. Hisse seçimi yaparken çok dikkatli olmalısınız.

Sürekli büyüyen ve kendini geliştiren, ülke ekonomisine katkı sağlayacak kadar önemli ve özellikle temettü veren hisseler seçmek daha olumlu olacaktır.

Tabi ki borsa yatırımı yukarda saydığımız diğer yatırımlara karşı biraz daha risklidir ama aynı zaman da kazancı da daha çok olma ihtimali vardır.

Parayı Faize Yatırmak

Eğer hiç risk olmadan kesin kazanç olarak yatırım yapmak istiyorsanız bankada vadeli hesap açtırabilirsiniz. Fakat şunu bilmelisiniz ki faize yatırdığınız para enflasyonun altında kalırsa paranızın rakamsal değeri artmış olsa bile aslında zarar ediyorsunuz demektir.

Çocuğum büyüyene kadar para yıllarca faizde kalsın sürekli artsın diye düşünmek mantıklı gibi gözüküyor olsa da enflasyon gerçeğini unutmamalı. Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi koşulları sebebiyle dünyanın en büyük ekonomilerine sahip ülkelerinde bile enflasyonun arttığını görüyoruz.

Ayrıca faizin birde dini kısmı var, eğer dini kurallara göre yaşamayı tercih ediyorsanız faiz dinimizde haramdır.

Çocuğunuzun geleceği için nasıl bir yatırım yapacağınıza karar vermenize yardımcı olabilmek için sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Siz kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

sigortasiz sikayet

Sigorta Yapmayan İş Yerini Şikayet

Türkiye her geçen gün büyüyor. Bildiğimiz gibi artık sigorta yapmayan iş verenleri şikayet etme konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir