Cemaş Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Elinde bir miktar parası olan kişiler doğal olarak bunu değerlendirmek ister. Borsaya yatırım yapan kişiler bazı riskleri göze almış demektir. Sizlere borsanın önemli hisselerinden biri olan cemaş hakkında biraz bilgi paylaşmak istedik.

Bist 100 hissesi olan Cemas ne zaman ne yapacağı belli olmayan çok hareketli bir hissedir. 6 lı rakamlarda gezerken bir bakmışsınız kısa süre içerisinde 1 li rakamlara gelmiş, bir bakmışsınız 4 lü rakamlarda geziyor. Bu sebepten dolayıdır ki, kaybedenin çok kaybettiği kazananın çok kazandığı önemli hisselerdendir.

Cemaş Hissesi Neden Düştü

2018 Yılının ilk 9 ayında 49 milyon zarar açıklayan şirketin hisseleri son zamanlar düşmeye başladı.

Hissenin grafiklerine baktığımız zaman bazı dönemler yükselerek satış fırsatı vermiş, bazı dönemler düşerek alım fırsatı vermiştir. Bu son düşüşte alım için uygun bir fırsat olabilir.

Bu yazımızı hazırladığımız sırada seans kapanışını 1,19 olarak yapan Cemaş hissesi şuan son 1 yılın en düşük seviyesinde dolaşmakta ve geçmiş grafiğine baktığımızda alım yapmak için bu fiyat seviyeleri iyi olabilir.

Alım yapmak isteyenler tüm parasıyla tek seferde almak yerine kademe kademe, elinde nakit bırakarak yapabilirler. Böylece siz aldıktan sonra düşmeye devam ederse maliyet düşürmek için fırsatınız olur.

Cemaş Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Tabi ki böyle bir sorunun cevabını biz bilemeyiz zaten biliyor olsak şuan bu yazıyı yazmak yerine havuzlu villamızda parti veriyor olurduk 🙂

Fakat şunu da gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki, her hisse bir gün gördüğü en yüksek seviyeye mutlaka tekrar gelir. Bu süre 1 ay olur 1 yıl olur yada 50 yıl olur tabi ki zamanını bilemeyiz ama genelde hep böyle olmuştur.

Cemaş hissesi çok hareketli bir hisse olduğu için eğer maliyetiniz yüksek ise ve şuan zararda iseniz sabırlı bekleyip zararına satmamanız sizin için iyi olacaktır.

Zaten borsanın altın kuralı sabırlı olmaktır. Sabırlıların, sabırsızların parasını kazandığı yerdir borsa. Ünlü yatırımcılar böyle söylüyor ve bence de doğru bir tespit.

15 Aralık 2017 tarihinde 1.89 lira ile seansı kapatan cemaş, 9 mart 2018 tarihinde 6 lira ile kapatmış ardından 12 mart tarihinde yani 3 gün sonrasında 4.8 ‘e düşen hisse, 20 mart tarihinde seansı 6,85 ile kapatmıştır. Daha sonrasın da bazı günler arka arkaya taban yaparak 1 ve 2 li rakamlara düşmüş ardından tekrar toparlayarak 3 ve 4 lü rakamları görmüş. Yani şunu demek istiyoruz, hisse çok hareketli olduğu için düştüğü yerden bir süre sonra yukarı çıkabiliyor.

Maliyetiniz çok yüksek ise, elinizdeki hissenin küçük bir kısmı ile sat-al yaparak maliyet düşürebilirsiniz. Tabi bunun için iyi takip etmeniz gerekiyor. Yüksekten satıp düşükten geri alırsanız lot sayınız artacaktır.

Bu yazımız asla yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bildiğimiz kadarıyla sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Para ve son karar sizindir.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.