Çalışmayan Kredi Çekebilir mi?

Çalışmayanlar kredi çekmek istediği zaman banka tarafından her ne kadar 6 aylık bir maaş belgesi göstermeniz gerekse de, bazı şartlar ve kriterler sağlanırsa, kredi alabilmeniz mümkün olabilir. İlk önemli etken de elbette ki kredi notlarının yüksek olması.

Tabi ki bodrolu çalışanların kredi alma ihtimalleri oldukça yüksek olsa da, çalışmayanların ya da gelir belgeleyemeyenlerin imkânları onlara göre daha düşüktür. Fakat imkânsız değildir.

Kredi Notu Yüksek Olan İşsize kredi

Eğer ki kredi kartını yıllarca aktif ve düzenli olarak bir kullanıcı başvuru yaparsa, bu konuda bankalar riskli müşteri gözü ile bakmayarak, imkanlarını müşterisi ile paylaşacaktır. Kredi notlarının yüksek olması şüphesiz ki ödeme düzeni ve tam borçların tarihinde ödenmesine bağlı olarak gerçekleşmektedir.

Bunun yanı sıra kullanım süresi, aktif olarak kullanılıp kullanılmadığı da notlarınızı etkileyecek faktörler arasında. Eğer ki kredi notlarınız yüksek ise, çalışmayan işsiz müşterilerine kredi imkanı sunulabilmektedir.

Çalışmayan Gayrimenkul sahiplerine Kredi

Çalışmıyor fakat bazı taşınmazları belgeleme imkânınız olabilir. Bu taşınmazlardan gelen aylık düzenli gelirler, kredi süreçlerini değiştirmekte ve hızlandırmaktadır.

Kredi sicilinizin temiz ve düzenli olmasının yanı sıra belgeleyebileceğiniz gayrimenkul listesi de, çalışmayana kredi ihtimallerini sunmaktadır. Elbette ki ev hanımları da bu imkânlardan faydalanabilir.

Çalışmayan Ev hanımları için kredi

Ev hanımları, eşlerinin onayları dahilinde, onların gelir belgeleri ile kredi başvurusunda bulunabilirler. Fakat bu konu ilk olarak banka ile görüşülürse daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bankalar bu konuda hizmet vermiyor olabilir. Bunun yanı sıra bir bayan, ticarete atılmak için, banka desteklerinden de faydalanabiliyor.

Son yıllarda bayanları ticarete teşvik edebilmek üzere birçok sistem geliştirilmiş şekli ile bayanlara sunulmaktadır. Bu imkanlar dahilinde, sizlerde kredi alabilme imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bir de kredi kartı kullanıyor ve düzenli bir ödeme planınız var ise, kredi alabilmek daha kolay olacaktır.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir