Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Belli bir geliri ya da maaş bordrosu olmayan yedi 24 mesai sisteminde çalışan en zor meslek ne dersiniz? Ev hanımlığı. Peki, ev hanımları kredi çekebilir mi?

Ev hanımları da çeşitli sebeplerden krediye ihtiyaç duyabilir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar da artık mevcut.

Bankalar nasıl veriyor bu krediyi, nasıl isimlendiriyor derseniz, gelir belgesiz kredi adı altında, ihtiyaç kredisi olarak ev hanımlarına veriyor. Burada ki mantık şu, gelir belgeniz olmayabilir ama mevcut bir kredi notunuz varsa kredi kullanabilirsiniz.

Gelir belgesi olmayanların nasıl kredi notu olacak diye merak eden ev hanımlarına, mevcut bir banka ile daha önce çalışmış olmanız gerekir. Kredi kullanmamış olsanız bile adınıza düzenlenmiş bir kredi kartı var ve kullanıyor iseniz, ödemelerini de düzenli yapıyor iseniz, kredi puanınız zaten otomatik olarak oluşmuş olacaktır.

Olumlu bir kredi notunuz var ise de bankaların size kredi vermemesi için bir sebep yok. Ama daha önce hiç bir banka ile irtibatınız yok ise, herhangi bir kredi notunuz oluşmaz, bu şartlarda da kredi kullanamazsınız.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Verir?

Ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankaların başında Garanti Bankası geliyor. Nüfus kağıdınız ile başvuru yapmanız da yeterli.

Şubeye gidip başvuru yapabilirsiniz ya da internetten başvuru yapabilirsiniz. Paramatiklerden başvuru mümkündür.

Finansbank’ ta gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında. Arkasından, Türk Ekonomi Bankası yani TEB ve Denizbank geliyor. Hatta Denizbank gelir belgesiz olarak 36 aya kadar vade imkanı ile 30.000 TL kredi vermekte. Şubeye ya da bu bankalarında internet şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi veren bankalardan bahsettik ama unutmayın ki bu kredilerden yararlanmak için mutlaka daha önce bir banka ile çalışmış olmanız şart.

Çalışmazsanız sistemde hiç bir şekilde hareket olmadığı için kredi puanı oluşmuyor. Eğer aklınız da kredi kullanmak var ise önce kredi puanınızın oluşmasını sağlayın.

Daha sonra kredi başvurusu yapın. Bu kredi puanının olumlu sonuçlanması için de hangi bankadan ürün kullanıyor iseniz, ödemelerinizi düzenli yapmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde olumsuz sicil oluşacağından, gelir belgeniz de olmadığı için kredi kullanmanız mümkün gözükmüyor.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir