Borsadan Kolay Para Kazanmanın Yöntemi!

Ülkemizde borsa yani Bist, diğer ülkelere göre en çok para kazandıran yatırım araçlarından biri. Fakat bir o kadar da zarara da sokabilecek durumdadır. Sonuçta borsaya yatırım yapmak çok para kazanmak kadar çok para kaybetmeyede hazır bir ortamdır. Aslında mantık çok basit, kazanmanın sırrı 5 harfli altın kuralımızdan geçiyor; SABIR.

Sabırlı olan herkes borsada yaptığı yatırımın karşılığını elbet alacaktır, fakat bu her hisse için geçerli değildir. Hiç bilmediğiniz tanımadığınız bir şirketin hisselerini alırsanız paranızı riske atmış olursunuz, fakat thy, petkim, aselsan yada bunlar gibi güvenilir şirketlere yatırım yapıyorsanız hiç korkmayın, zararda olsanız dahi mutlaka bir gün kazanacaksınızdır.

Mesela thy hissesi, çok uzun süre çok düşük fiyatlarda kaldı, bazı yatırımcılar sabırsız davranıp satarken bazıları sabırlı olmanın kazanmak olduğunu anladı ve bekledi. Bekleyenler paralarını 4-5  kat arttırdı.

Parayı kolay kazanmıyoruz bu sebeple borsada bulunan kurtlara paralarınızı kaptırmayın, zararına satış yapmayın. Tabi ki bu sadece sizin vereceğiniz karardır.

(yukarda ismi geçen hisseler sadece örnek amaçlıdır, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir)

Borsa Ne Zaman Yükselir?

Seçim arefesinde olduğumuz şu günlerde, yabancı yatırımcı maalesef  borsadan çıkış yapıyor. Yabancılar belirsizliği sevmez, seçim konusu gündemde olunca paralarını alıp kenara çekilirler. Nitekim öyle de oldu, aslında eski seçim dönemlerine baktığımız zaman şuan daha iyi durumdayız, çünkü seçimlerin sonuçlarını az çok onlarda tahmin edebiliyor. Fakat yinede belirsizlik onlar için risk demektir.

Bizim bu durumda yapacağımız şey, eğer uzun vade düşünüyorsanız güvendiğiniz bir hisseyi alın ve en erken seçimlere kadar bekleyin. Şuan zaten çoğu hisse uzun zamanın en düşük seviyesinde, birde bu düşük seviyelerin yükselmesi durumu var. Yükselmeye başlayınca yatırımcısına güzel paralar kazandırabilir.

Borsada En Çok Nasıl Kazanılır?

Eğer günlük al – sat yapıyorsanız riski seviyorsunuz demektir. Eğer gündemi çok iyi takip ediyor, şirketleri iyi tanıyorsanız al sat yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Fakat bunun için çok fazla zamanınız yok ise yada riske girmek istemiyorsanız, güvendiğiniz hisseyi alın ve hiç dokunmayın. Bazı hisseler var örnek veriyorum; yıllık % 300 yada %400 kazandırmış. Böyle bir kazancı kim istemez? İşte sizlerin de yapması gereken bu hisseleri takip etmeniz ve araştırmanız.

Bu tarz hisselere giriş yaptıysanız paranız güvenli yerde olabilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, altın kural sabırdır. Sabırsızsanız zaten borsaya hiç giriş yapmamanız sizin için daha iyi olabilir. Zaten ünlü bir söz var meşhur borsacıdan “borsa, sabırlıların sabırsızların paralarını aldığı yerdir” diyor. Buradan anlarsınız ne demek istediğini.

Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık fakat hiç bir yazımız yatırım tavsiyesi değildir. Para sizindir istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Umarım ki kazançlı çıkarsınız.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

zarar eden hisseler

Son 5 Yıl Zarar Açıklayan Şirketler

Borsada hissesi işlem gören şirketler düzenli olarak bilanço açıklaması yaparlar. Bazı şirketler kar açıklarken bazıları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir