Borcu Olan Kredi Kartını Kapatmak Nasıl Olur?

Kredi kartları hayatımızın bir parçası olsa da bilinçsizce kullanıldığı takdirde , ödeme günleri geldiği gün borçların birikmesi sonrasında başınızı ağrıtabilir. Hem bankayla ilişkiniz bozuluyor. Hemde kredi notunuz düşmeye başlıyor.

Yapmadığınız her ödeme veya aksatılan her ödeme kredi notu için iyi değildir. Ödemeleriniz yapılmadığı zaman yada aksatıldığı zaman kredi notunuz ciddi anlamda düşecektir. Kredi kartınızı bu veya buna benzer nedenlerden dolayı kapatmak istiyorsanız karta borcunuz olması kartınızın iptal edilmemesi için sorun değildir. Yani karta borcunuz varken de çok rahat bir şekilde kartınızı iptal edebilirsiniz.

Elbette bu durum banka tarafından hoş karşılanmayacaktır. Banka kartınızın kapatmamanız için sizi zorlayacaktır. Hatta borcunuzu bile dile getirecektir.

Kredi kartınızı iptal etmek istediğiniz zamanlarda kartınıza borcunuzun olması sorun değildir. Kartı kapatıp bu şekilde de borcunuzu ödemeye devam edebilirsiniz. Bu konu da hukuki yönden bile siz haklı sayılıyorsunuz. Kartınızı iptal ettirmek için bankanın telefon bankacılığı kullanabilirsiniz.

Kart iptal iniz i gerçekleştirmek istediğinizi müşteri temsilcilerine bildirdiğiniz zaman sizlere bir çok avantaj ve imkan sağlanacaktır. Sizi ikna edemedikleri zaman kartınıza borcunuzun olduğunu bahane edeceklerdir. Eğer banka kartınızın borcunu bahane ederek kartı kapatmıyor ise mahkemeden dava açabilirsiniz.

Konu da siz haklı olduğunuz için banka zararlı çıkacaktır. Yani karta borcunuz olsa bile kart iptal edilmek isteniyorsa banka buna mecburdur. Elbette borç yine sizin borcunuzdur. Ancak kartınızı iptal ettirip borcunuzu ödeme hakkınızda vardır.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir