Borçlarımı Tek Seferde Nasıl Öderim?

Birçoğumuzun farklı bankalarda hem kredi hem de kredi kartı borcu bulunmaktadır. Ortaya çıkan ihtiyaçlarımızı hızlı ve güvenilir bir şekilde karşılamak adına başvurduğumuz bu banka hizmetlerinde ise, özellikle ödeme günleri geldiğinde zaman zaman problemler ortaya çıkabilmektedir.

Çünkü, bankalardan aldığımız hizmetlere karşılık olarak ödeme yaparken, her zaman tarihler aynı gün ya da gelirimizin elimize ulaştığı tarihte olmayacaktır.

Durum böyle olunca da borçlar gecikmeye düşmekte, banka kredi notunun düşmesine ve zamanla da banka takibine girilmesine neden olacaktır. Ancak, banka sicilinin bozulmaması ve kişilerin bankalar ile düzenli bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için, borç kapatma kredisi hizmeti geliştirilmiştir.

Borç kapatma kredisi olarak birçoğumuzun karşısına çıkan bu hizmet, aslında bankaların sunduğu yeni bir kredi paketinden farksızdır. Ancak, kredi paketinin diğer kredi hizmetlerinden farklı olan birçok farklı noktası bulunmaktadır. Bundan dolayı kişilerin yeni bir kredi kullanacağı düşüncesi ile başvurudan kaçınmaması gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nedir?

Bu kredi türü, bankalar tarafından yeni geliştirilen ve kredi sicil affı sonrasında da yaygınlaşan bir hizmettir. Bu kredi hizmetine göre, kişilerin borçlarının ödenmesi ve sonuç olarak da aylık ödeme işlemlerinde tek bir bankaya ve tek bir tarihte ödeme yapılması amaçlanmaktadır.

Kredi başvurusu yapacak olan kişiler, aşağıda belirteceğimiz bankalara başvuruda bulunarak, bu kredi hizmetinden faydalanabilirler.

  1. QNB Finansbank
  2. Ziraat Bankası
  3. Vakıfbank
  4. Şekerbank
  5. Yapı Kredi Bankası
  6. Denizbank
  7. Akbank
  8. Türkiye İş Bankası
  9. Garanti Bankası
  10. Odeabank

Bu bankalara başvuracak olan kişilerin, kesinlikle düzenli bir işte çalışıyor olmaları gerekmektedir. Bunun nedeni ise, başvuru işlemlerinde kişilerden gelir belgesi şartının aranmasıdır.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç kapatma kredisi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin, yukarıda belirttiğimiz bankalardan birisini tercih etmesi ve doğrudan en yakın şubesine gitmesi gerekmektedir.

Banka şubesinde, kimliğiniz üzerinden KKB üzerinde kayıtlı olan yani bankalara olan borçlarınızın toplamı hesaplanacaktır. Kredi ve kredi kartı borçlarınızın dikkate alınacağı bu kredi hizmetinde, konut kredisi borçlarınız genellikle dikkate alınmayacaktır.

Bankanın yapmış olduğu resmi borç hesaplamasının ardından da size 48 aya kadar bir vade seçeneği belirtmeniz istenecektir.

Vade seçimi sonrasında da ödeme planı oluşturularak size sunulacaktır. Burada, banka borçlarınızın tamamına karşı 48 ay boyunca her ay ne kadar ödeme yapacağınız, ne kadarının ana para, ne kadarının ise faiz ödemesi olduğu gösterilecektir.

Kişilerin ödeme planını inceledikten sonra onay vermesi halinde, tüm borçlarına karşılık olarak kendilerine yeni bir kredi hizmeti verilecektir.

Ancak, onaylanan kredi miktarı kesinlikle size teslim edilmeyecektir. Bunun yerine size kredi hizmeti verecek olan banka hem kendi bünyesindeki borçlarınızı hem de diğer bankalarda olan borçlarınızı tek kalemde ödeyecektir. Sizler de her ay sizin belirleyeceğiniz tarihlerde, bu bankaya kredi ödemesi yapacaksınız.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir