Bankaların Kara Listesinden Nasıl Çıkılır?

Banka kara listesinden nasıl çıkılır sizler için birde ayrıca videolu olarak anlattık ama bir kez de yine farklı yollarını yazımızda dile getirmek istedik. Kara liste demek sizlerin bankaların gözünde riskli bir grupta olduğunuzu gösterir. Yani daha önce sizler ya kredilerinizi ödemişsiniz ya da kredi kartınızın ödemelerini geciktirmişsiniz ve yasal sürece girmişsiniz. Bu süreç sonunda artık siz banka merkezleri tarafından kara listeye alınmış oluyorsunuz.

Peki, banka kara listesinden nasıl çıkılır merak ediyor musunuz? Bu işlem maalesef çok kolay değildir ve şunu yapın ya da bunu yapın diyerek sizlerin çıkacağına inanmıyoruz bu bir süreç ve bu sürecin geçmesini beklemelisiniz. Yalnızda yapmanız gereken banka şubeniz ile aranızı iyi tutmanız olacak ve dolayısı ile aniden bir ihtiyaç haline iletişime geçerek onların özel izni ile tekrar hizmet alabilecek ve kredi çekebileceksiniz.

Bu her banka için ve her müşteri içinde geçerli değil elbette. Bazı bankalar yaklaşık 3 yıl sonra bazı esneklikler tanıyor ama bazı bankalar bu 5 yıl dolmadan asla bir uygulamaya sizleri dahil etmemiş oluyorlar. Sizler ancak bu süreci bekleyerek en sağlam sonuç alabilirsiniz. Dolayısı ile de sizler için en doğrusu kara listeye girmemek için elinizden geleni yapmak ve ödeyebileceğiniz tutarları çekmek olacaktır.

Bankaların Kara Listesi Kaç Yılda Siliniyor?

Bizler sizlere her zaman banka kara listesinden çıkmak için yapılanları araştırıyor ve yeni bir gelişme olup olmadığına bakmaya çalışıyoruz. Eğer haksız yere girdiğinize inanıyorsanız merkez bankasına başvuru yaparak itiraz edebilir ve incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Kara liste sizler için 5 yıl süre ile devam edecek ve 5 yıl sonra artık bu sıkıntılı durumdan kurtulmuş olacaksınız.

Eğer kara listeden çıkarsanız bir süre sonra bankadan istediklerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Fakat dikkat etmelisiniz çünkü geri ödemeleriniz gecikmeli olursa tekrar bu listeye girebilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir