Bankalar Dışında Nerden Kredi Alabilirim?

Bankalar kişilerin hayatlarına bazı  dönemlerde yön verdiği gibi zor durumda kalan bireyler için bulunmaz bir para kaynağıdır diyebiliriz. Cebimizde para bittiği anda kartımız ile bankamatiklere koşar nakit avans gibi bir yardımcı etmen sayesinde cebimiz para ile yeniden kavuşabiliyor. Bu yüzden gerek kredi yönünden gerekse de bankacılık anlayışı bakımından bankaların önemi bir hayli fazladır.

Banka dışında şahıslara kredi veren var mıdır?

Ülkemiz çapında kişilerin gereksinimleri doğrultusunda kredi imkanı sunan çoğunlukla bankalar olmaktadır . Kredi notu düşük olanların bankalardan kredi çekme ihtimali olası olmuyor . Bu vaziyet karşısında bankalardan hariç kredi verici yabancı kurumlar var mı sorusu akla anında geliyor ne yazık ki.

Bankalar hariç kredi imkanı sunan tek yabancı kurumlar , çoğunlukla borç kapamaya destekçi meydana gelen krediler olmaktadır . Bu kredilere baktığımızda bir araba alarak onu kiraya veya hızlıca satışı yapılarak elde edilecek olan para kaynağı gibi düşünülebilir.

Ayrıca katılım bankacılığı benzeri farklı kurumlar , birçok çeşitli konut ve otomobil alımlarında faizsiz geriye ödemeli ürünler sunarak bizlere kredi imkanı verebiliyor.

Özellikle web üzerinden bankaların dışarısında kredi verenler epeyce çok olduğunu hatırlatalım . Örnek vermek gerekiyorsa TOKİ den uygun fiyatlı ev kredisi alarak evinizi satın aldıktan sonra evinizi satılığa çıkarabilirsiniz. Siz sadece kredi ödemelerinizi taksitlendireceksiniz geriye kalan para size kalacaktır.

Taşıt kredisi çekerek otomobil sahibi olmak içerisinde bayiler tespit edecek peşinatlar karşılığında ( tek takım kampanyalarda peşinatsız ) %0 faiz ya da tespit edecek faiz oranlarında olan borcu taksitlendirmektedir . Bu sayede sizlerde otomobil kredisi öder benzeri taksitle otomobil sahibi olabilirsiniz .

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir