Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Banka kartı ya da maaş kartı olarak bilinen ürün, hesapların ATM’lerden görüntülenmesini sağlayan, para çekme ya da yatırma işlemlerinde kullanılan ve alışveriş yapmaya yarayan bir erguvandır.

Her hesap sahibine banka bu kartı yönlendirir. İşleri oldukça kolaylaştıran bu ürün birçok asistanlık hizmetini de barındırır. Ancak bazı müşteriler kartlarının gelmediğinde dair şikayetler iletir.

Kart Kurye Süreci

Bankaların kartlarını taşımaya yalnızca birkaç kurye yetkilidir. Bunlardan en sık kullanılanları PTT, Kuryenet ve Aktif İleti’dir. Bankalar kart oluşumunu takip eden 7 iş günü içinde müşterinin kartını basar.

Fiziki olarak basılan kart da takip eden 2 – 3 iş günü içinde bu kuryelerden bir tanesine teslim edilir. Tüm bu aksiyonlar ile ilgili çoğu zaman müşteriye bilgilendirme SMS’leri de gitmektedir.

Ancak müşterinin yaşadığı yerim uzaklığı ve adresin yetersizliği sebebi ile kart teslimat sürecinde gecikme yaşanabilir.

Adres Güncelleme İşlemi

Yaşanan gecikme hemen her müşteriyi olumsuz olarak etkilemektedir. Kart gecikmesi yaşayan müşteri ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak durumu iletmelidir.

Müşteri hizmetleri adres güncellemesi yaparak ve kuryeye acil notu düşerek işlemleri hızlandırabilir. bu süre zarfında müşteri internet bankacılığından ya da şubelerden işlemlerini yürütür.

Ayrıca müşteri hangi kurye ile çalışılıyor ise o kuryeyi arayarak ya da internet bankacılığından kartının nerede olduğunu da kontrol edebilir. Hatta bazı bankaların internet bankacılığı uygulamalarından adres güncelleme de sağlanmaktadır.

Kartı Farklı Bir Adrese Yönlendirme

Bazı firmalar bankalar ile anlaşma yaptıklarında tüm çalışanlarının kartlarını genel merkeze ister. Ancak bu firmanın Türkiye’de birden fazla ofisi ya da bayisi var ise buradaki çalışanların kartları oldukça uzun bir süre sonra gelir.

Yani firmanın genel merkezi İzmir ancak Ankara’da da bayisi var ise Ankara’daki çalışan kartının önce İzmir’e sonra Ankara’ya gelmesini beklemek zorunda kalır. Bunun yerine çalışan yine müşteri hizmetlerini arayarak kartını doğrudan kendi adresine ya da yakınındaki bir şubeye isteyebilir.

Böylelikle kart daha kısa bir süre içinde müşteriye ulaştırılır. Özellikle şubeye istenen kartlar adrese göre daha hızlı teslim edilmektedir.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir