Banka Maaş Hesabı Eksi Bakiye Nasıl Açılır?

Düzenli olarak bir işte çalışan kişiler, resmi kurallar gereği maaş ödemelerini bankalar aracılığı ile almaktadırlar. Bu sebepten dolayı da, işe giriş sürecinde kişilerin adına anlaşma sağlanan bankalara gidilerek maaş hesabı açılması gerekmektedir.

Banka şubelerinden açtıracağınız bu hesaplar, sıradan bir vadesiz mevduat hesabı olarak açılmış olsa da, size birçok ayrıcalık sağlayacaktır. Çünkü, bankalar düzenli bir işte çalışan ve maaşını da kendisinden alan müşterilerine, kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı alanında hizmet sunacaktır.

Maaş hesabı eksi bakiye olarak da bilinen kredili mevduat hesabı, öncelikli olarak kişilerin hesaplarında para olmadığı durumlarda kullanabilecekleri bir bakiyeyi temsil etmektedir.

Kredili mevduat hesabı olarak da bilinen bu eksi bakiyeli hesapta, kişiler nakit çekimi yapabiliyor, internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da ATM üzerinden fatura ödemesi yapabiliyor ve buna ek olarak da POS cihazı üzerinden taksitli bir şekilde alışveriş yapabiliyorlar.

Kredi kartı ve kredilere göre de çok düşük faiz oranlarının geçerli olduğu kredili mevduat hesaplarında, ihtiyaçların düşünülerek uygun bir limitten başvuru yapılması gerekmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Maaş hesabı eksi bakiye işlemleri için yapılması gerekenler oldukça basittir. Hesap açılış işlemlerinde öncelikli olarak, maaş hesabınızın olması gerekmektedir.

Eğer maaş hesabınız varsa ve buna karşılık olarak bir eksi bakiyeli hesap tanımlaması yapılmamışsa, doğrudan bankanızın şubelerine gidebilir, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Ancak, ilk kez maaş hesabı açtıracak olan kişiler, bu konuda daha şanslıdır. Çünkü, hesap açtırmak için şubeye gidildiğinde, görevli personele bu şekilde hizmet alacaklarını belirtmeleri halinde, kişilerin adına başvuru işlemi alınacaktır.

Eksi bakiye olarak bilinen kredili mevduat hesabı, bankanın kişilere vermiş olduğu bir kredi limiti olarak da bilinmektedir.

Bundan dolayı, bankalar eksi bakiye hizmeti vereceği müşterilerinin bir takım şartları yerine getirmesini istemektedir. Eğer kişiler belirtilen bu şartları tamamlarsa, ancak o zaman başvurularına onay alacaktır.

Son olarak, kredili mevduat hesabı için hangi bankaya başvuru yapılacak olursa olsun, özel durumlar dışında şartlar tüm bankalarda aynı şekildedir.

Kredili Mevduat Hesabı Şartları Nelerdir?

Maaş hesabı bulunan bankaya başvuruda bulunarak açtıracağınız kredili mevduat hesabı için taşımanız gereken şartları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  1. Maaş hesabı eksi bakiye belirttiğimiz gibi bir kredi hizmetidir. Bundan dolayı tamamlanması gereken temel şart kredi notudur. Kişilerin kredi notunun en az 1300 olması gerekmektedir.
  2. Kullanılan kredi kartı ya da kredi varsa, toplam aylık ödeme miktarının, toplam maaş miktarının yarısından fazla olmaması gerekmektedir.
  3. Kullanılan kredi ve kredi kartlarının ödemelerinde geçmiş dönemde bir gecikmenin olmaması, kişilerin banka sicillerinin sorunsuz olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 temel şartı tamamlayan kişiler, bankalarına başvuruda bulunarak, maaş hesaplarına bağlı olacak şekilde kredili mevduat hesabı açtırabilecektir.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir Yorum

  1. blank

    Sigortalı olarak işe başladım ve hesap kartı açacağım. Daha önce hiç bir kredi kartı ve hesap kart kullanmadım. Hesabımı direkt olarak eksi bakiyeye düşürebirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir