Banka Krediye Neden Onay Vermez?

Bir ev almak ya da bir araba sahibi olmak için bankalardan kredi talebinde bulunmuş olabilir ve hatta borçlarınızı kapatmak için dahi kredi almaya çalışıyor olabilirsiniz. Bin bir hevesle gittiğiniz bankadan ya kredi alamıyorsanız ne olacak? Daha doğrusu ilk merak edeceğiniz kredim neden onaylanmıyor sorusu olacak. Gelin hep beraber krediler neden onaylanmaz bunu bir görmüş olalım.

Ev ya da araba kredim neden onaylanmıyor?

Anında kredi ile; ev ve araba kredilerinin onaylanmama nedenleri daha farklı olabilir. Bu krediler için ipotek uygulaması yapılacağında dolayı mülkün buna izin veriyor olması gerekir. Yani daire tapusu olmayan ya da eksperin onay vermediği evlere kredi almanız imkansızdır. Dolayısı bu gibi durumlarda krediniz onaylanmayabilir.

Bunlardan dolayı bir sorun yok ama halen kredim neden onaylanmıyor diye merak edebilirsiniz. Burada devreye giren de sizin öncelikle sicil beşgeniz olacak. Yani bankalar ile geçmiş hesaplarınız ve ödemelerinizi ne kadar düzenli yapıp yapmadığınız oldukça önemli olacak. Eğer sizler düzenli bir ödeme geçmişine sahip değilseniz, kredi almanız zor olabilir.

Bir diğer neden ise çekmek istediğiniz krediyi ödeyecek gücünüzün yeterli bulunmaması olacaktır. Bu durumda da kredi miktarını düşürerek tekrar incelenmesini isteyebilirsiniz. İhtiyaç kredim neden onaylanmıyor. İhtiyaç kredim neden onaylanmıyor sorusunun da nedenleri yukarıda sıraladıklarımız ile aynıdır aslında. Buna ek olarak çekmiş olduğunuz farklı krediler varsa yine değerlendirme yapılarak sizlere kredi verilmeyebilir.

Bazı durumlarda ise her zaman düzenli ödeme yaparım ama bana kredi verilmedi gibi sorular ile maruz kalıyoruz. Bu gibi durumlar ise tamamen bankanın kendi inisiyatifi oluyor ve bu duruma akıl sır erdirmek zaten pek mümkün olmuyor. Soru sorduğunuzda da genel merkez değerlendirmesi gibi bir cevap alabiliyorsunuz. Bu gibi durumlarda şansınızı diğer bankalarda deneyebilirsiniz

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir