Banka Hesabı Üzerinden Altın Almak

Son zamanlar dünyada yaşanan olaylardan dolayı insanlar paralarını nereye yatırım yapacakları konusunda endişe etmeye başladı. Çünkü ülkeler arasındaki gerilim yatırım konusunda riskli duruma düşürüyor.

Sizlere en güvenilir yatırım aracı olan altını banka hesabı üzerinden mobil şubenizle nasıl alacağınızı anlatacağız, öncelikle açıklama yapalım.

Mesela döviz almış olsanız, örneğin amerikan doları alan birisi riske girmiş olur şuan ki zamanda. Çünkü amerika her an bir savaşa girmiş olsa yada siyasi bir sıkıntı yaşamış olsa dolarda düşüş yaşanmaya başlayabilir.

Aynı durum diğer ülkelerin para birimi içinde geçerli. Hiç bir şey almayıp tl’de tutsanız paranızı, ülkemizde de maalesef gündem sürekli karışık oluyor ve dış güçlerinde etkisiyle para birimimiz bazen değer kaybedebiliyor.

Borsaya yatırım yapmak için borsadan iyi anlamak gerekiyor, kazandırırken iyi kazandırır ama kaybettirirken de çok kaybettirir.

Bu sebeple sizlere en sağlam ve güvenilir yatırım için altını tavsiye ederiz. Artık gelişen teknoloji ile insanlar telefonlarından çok kolay şekilde banka hesaplarından altın alım ve satımı yapabiliyorlar.

Banka Hesabından Altın Nasıl Alınır?

Banka hesabını kullanmanın en kolay yolu mobil şubedir. Öncelikle kullandığınız bankaya ait uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor yada bilgisayar üzerindende alabilirsiniz internet şubenize giriş yaparak.

Ardından internet şubesi yada mobil şube için şifre oluşturmalısınız bunun için size gösterilen yolları ilerlemeniz gerekiyor eğer yapamazsanız lütfen müşteri hizmetlerinizi arayın onlar size yardımcı olacaktır.

Şubenize giriş yaptıktan sonra yatırım araçları bölümüne yada döviz bölümüne girerek altın alabilirsiniz.

Aldığınız altınlar gram olarak hesaplanır ve hesabınızda gram altın olarak gösterilir. Ve bankanızdan bu gram altınlarınızı fiziki olarak alamazsınız. Sadece bozdurmak istediğiniz zaman bozdurabilir ve nakit olarak paranızı alırsınız.

Bankadaki Altınlar Ne Zaman Bozdurulmalı?

Aslında altını ne kadar geç bozdurursanız o kadar karlı olabilirsiniz çünkü altın her zaman yükselen ve değerlenen araçtır. İlla ki bozdurmanız gerekiyor ise bunu bankaların mesai saatleri içerisinde yapmanız daha uygun olacaktır. Çünkü mesai saatleri dışında veya hafta sonları bozdurulan altınlar için bankalar çok düşük ücretlerden bozuyor ve daha düşük para elde etmiş oluyorsunuz. Daha karlı bozdurmak için bankaların mesai saatlerinde bozum işlemini gerçekleştirin çünkü daha uygun rakamlardan satış yaparsınız.

 

 

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir