Bağkur ve Sgk Primlerini Birleştirme

Devlet emekli olmaya hak kazanmış vatandaşlar için yeni kolaylıklar sağlıyor ve bağkur ve sgk primlerini birleştirip emeklilik konusunda maksimum imtiyaz sağlıyor. Bu imtiyaz zaman içerisinde herkesin işini görecek nitelikler taşıdığından dolayı ilgi düzeyi çok daha fazla artıyor diyebilmekteyiz.

Birkaç sene içerisinde bildiğimiz gibi emeklilik şartlarında konulan katı kurallarda daha farklı hafiflemeler ortaya çıktı. Bağkur ile başlayan insanlar zaman içerisinde büyük sıkıntılar yaşamışlardır ancak devlet bu anlamda insanların kafalarında ki soru işaretlerinin kalkması için yeni adımlar attı.

Artık emekli olabilmek için SGK adına ayrı Bağkur adına ayrı süreç bekleme gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Devlet, vatandaşlara bu anlamda büyük bir imtiyaz sunmuş durumda ve sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Bağkur ve Sgk Primleri Nasıl Birleştirilir?


Bağkur ve SGK primlerini birleştirme ile alakalı olarak çalışmalar resmen tamamlandı ve artık insanlar bu anlamda bir dilekçe vererek prim günlerini tek bir merkez altında toplayabilecek. Örneğin Bağkur üzerinde 1000 gününüz var, kalan prim günleriniz ise SGK üzerinde toplanmış durumda. İşte bu noktada dilerseniz Bağkur üzerinde dilerseniz SGK üzerinde tüm prim günlerinizi birleştirme şansına sahip oluyorsunuz.

İnsanlar, daha yüksek maaş alabilmek adına genellikle SGK üzerine birleştirme yapıyorlar ve aslında en doğrusunu yapıyorlar diyebilirim. Devletin bu alanda sunduğu imtiyazlar o kadar farklı seçenekleri beraberinde getiriyor ki emeklilik anlamında ki kriterlerde de ciddi azalmalar söz konusu oluyor. Aslında bu bile büyük bir adım diyebilirim.

Birkaç sene içerisinde bu anlamda çok daha farklı seçenekler sunulacağından eminim ancak gelişmeleri hep beraber bekleyip görmek durumundayız.

Sitemizi takip ederek bu anlamda tüm detayları en doğru şekilleri ile takip edebilir, konu altlarına yorum yaparak ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bizzat uzmanından alabilme şansına da erişebilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

iskur is bulma

İşkur Nasıl İş Buluyor?

İşkur, bildiğimiz gibi ülkemizde son dönemde değeri oldukça yükselen ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunu ile alakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir