Askerde İşsizlik Maaşı Alınabilir mi?

Ülkemizde sağlık sorunları olmayan her erkek bedelli yapacak bile olsa askere gider. Çalışmakta olan erkekler askere giderken ve görevini yaparken mutlaka paraya ihtiyacı olacaktır. Askerde işsizlik maaşı almak onlar için güzel bir gelir olacaktır ama bakalım kurallar bu konuda ne diyor?

İşsizlik maaşı, günümüz çalışanlarının hayatlarını idame etme konusunda sıkıntı yaşamamaları için devlet tarafından sunulan en önemli imkanlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye’de özellikle böyle bir konunun gündeme gelmesi ve uygulamaya başlanması önemli sonuçları da beraberinde getiriyor.

Tabi ki bu maaşı hak edebilmek için insanların birçok farklı anlamda şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartları yerine getirdiğiniz vakit işsizlik maaşı hesabınız yapılarak ihtiyacınıza yönelik olmasa da bu anlamda ki mağduriyeti ortadan kaldırabilecek parayı belli bir süre alabilme imkanına da sahip olabiliyorsunuz.

Askerde işsizlik maaşı almak insanların son dönemde ki en ciddi soru işaretlerinden birisi de budur. Çalışma hayatında tutunamayan insanların genellikle askere gitmesi ancak ailelerini maddi anlamda zor durumda bırakma korkuları aslında bu soruyu ortaya çıkarmıştır.

Devlet, insanların mağduriyetini giderebilmek için her türlü önemli adımı atmıştır ancak zaman içerisinde bu duruma yönelik olarak ek bir çalışma bildiğimiz kadarıyla söz konusu değildir. İşten ayrılarak askerlik başvurusu yaptıysanız ve işsizlik maaşı başvuru ve onay süreci bu süreci kapsayan zaman içerisinde onay almadı ise ne yazık ki işsizlik maaşı almanız sizin ya da eşinizin aracılığı ile pek mümkün kılınmıyor.

Askere giderken ya da askerdeyken böyle bir maaş alma ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Ancak asker dönüşü asker öncesindeki işten çıkarılma durumuna müteakip olarak maaş alma hakkınızı sorunsuz bir şekilde kullanabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Bu sayede geçim sorununu en azından asker dönüşü bu maaşı kullanarak geçici bir şekilde de olsa çözebilme imkanı sizleri bekliyor olacak. Askerde işsizlik maaşı ne yazık ki şuan için verilmemekte fakat ilerleyen zamanlarda askerlere işsizlik maaşı verilmeye başlanırsa buradan sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

sigortasiz sikayet

Sigorta Yapmayan İş Yerini Şikayet

Türkiye her geçen gün büyüyor. Bildiğimiz gibi artık sigorta yapmayan iş verenleri şikayet etme konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir