Aselsan Hissesi Neden Değer Kaybetti?

Yıllardır dışarıya bağlı ihtiyaçlarımızı son yıllar kendi milli imkanlarıyla üreten Aselsan ülkemizin gözbebeği oldu. Ülkemizin önemli kuruluşlarından biri olan Aselsan, borsa üzerinde de insanların güvenerek çok sık kullandığı ve yatırım yaptığı kuruluş olmuştur. Her yıl değerine değer katan ve yatırım konusunda insanların borsa üzerinde para kazanabileceğini düşündüğünü önemli ve güçlü durumdadır.

Aselsan Hissesi Neden Değer Kaybetti?

Aselsan’ın borsa‘da en değer kazandığı dönem geçtiğimiz kasım ayında olmuştur. Hem son yaptığı helikopter satış anlaşmaları hem de 42.ci yılı dolayısıyla daha önce görmediği 47 tl rakamlarını gördü ve yatırımcılarına çok kısa sürede yüksek meblağ paralar kazandırdı tabi eğer 15 kasım tarihinde satış yapan var ise bu durum geçerlidir. Çünkü aynı gün büyük bir düşüş yaşadı.

Tamamen ülkemizin gurur verici olan kurumuna ekonomik saldırı yapılmıştır. İsmini tahmin edebileceğiniz bir ülkenin 2 büyük bankası açığa satış adı altında çok aşırı seviyelerde düşüş yaptırdılar. Her gün ısrarla yükselen hisse değeri Aselsan’ın 42.ci yılında büyük düşüş yaşadı.

Çok kısa sürede Spk tarafından koruma altına alınan hisse, ertesi günde düşüşe devam ettirmiş ve o günden beri yatay şekilde devam etmektedir. 47 seviyelerinden hisse alan yatırımcılar büyük zarar yaşamış ve kimisi zararına satıp kimisi ise halen zararsız çıkabilmek için beklemektedir.

Peki, Aselsan Hisse Değeri Ne zaman Yükselir?

Biliyorsunuz ki, son günlerde gündem Reza Zarrab olayları ile çalkalanmaktadır. Çoğu yatırımcının tahmin edebileceği gibi bu dava tamamen ülkemizi ekonomik olarak zor duruma sokmaktadır. Çoğu yatırımcı bu davanın ne sonuçlar getirebileceğini beklemek için borsaya girmeye çekiniyor.

Ekonomik saldırı altında olduğumuz şu günlerde özellikle yabancı yatırımcılar borsamızdan uzak durduğu için yatay şekilde ilerliyoruz. Çünkü yabancı yatırımcı riski sevmez, parasını alıp kenara çekilir.

Tabi ki bu durum sonsuza kadar böyle devam etmeyecek. Ülkemiz her türlü olayı atlatmayı başarmıştır. Elbette reza olayı son bulacak geçmişte kalacak ve özellikle yabancı yatırımcı tekrar giriş yapacak.

Bist endexi düşerken bile yükselmeyi başaran Aselsan hisseleri, bist’in yükselişi ile birlikte daha çok güç kazanacak ve şuan ki rakamları bir daha göremeyebiliriz.

Eğer uzun süreli yatımcıysanız aselsanın şu an 29 – 33 arasında gidip geldiği rakamlar alım için fırsattır. Tabi ki son karar sizindir.

Unutmayın ki, her düşüş alış için, her yükseliş satış için fırsattır.

Güncelleme: Aselsan Hisse Değerinde Düşüş

30 nisan günü bist’te bir çok hisse değer kaybetti ve endex % 3,10 düştü.

Bu gerçekten çok büyük bir rakam fakat kimse neden düşüş olduğunu tahmin bile edemiyor.

Genel düşüşten aselsan’da maalesef nasibini aldı ve %5,97 düşüş ile 25.20 tl fiyatına gelmiş oldu.

Güncelleme: Yukardaki yazımızın ardından bölünme gerçekleşen asels hisseleri bugün itibariyle (5 kasım 2021) seansı 16.72 tl olarak kapattı. Tekrar eski günlerdeki gibi parlak dönemlerini yaşayan asels hissesi, yatırımcılarını da mutlu etmekte.

Günceleme: Asels hisse fiyatını bugün ( 12 aralık 2021) tekrar güncelliyoruz ve son günlerde güçlü yükselmesiyle 24.50 tl olarak işlem görmekte. 

Güncelleme: Asels son zamanlar da yerli ve yabancı yatırımcının dikkatini çekmeye devam ediyor. Ülkemizin en önemli şirketlerinden aselsan’ın son kapanış fiyatı 23.46 

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir Yorum

  1. Aselsan hissesi aldım yükselmesini bekliyorum ne zaman yükselirse o zaman satış yaparım zararına satış yapmam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.