Aselsan Hissesi Halka Arz’da Son Durum

Kasım ayından beri yaklaşık 6-7 aydır bekleyen insanların neden beklediği az çok belli, halka arz. Beklemek zorundalar çünkü hisseye yüksek fiyattan girdiler kasım ayında, her gün yükselen nerden girersen gir kazandıran aselsan hissesinde insanlar birkaç gün durup çıkarım kazancımı cebime koyarım keyfime bakarım diye düşünürken, üzerinden aylar geçti ve öyle düşünen yatırımcıların çoğu şuan uzun vadeli yatırımcı konumuna girdi, çünkü satarlarsa zararına satmış olacaklar.

Çok beklenti oluştu, genel kurul toplantısı, devlet teşvikleri vs. derken insanlar hep hayal kırıklığına uğradı. Artık herkes çok iyi anladı ki, aselsan hissesi halka arz yapılmadan yükselmeyecek. Şuan global olayların da etkisiyle borsada düşme yaşanıyor bundan aselsan’da etkileniyor tabi.

Aselsan Hissesi Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Herkes bu konu hakkında sürekli tahminlerde bulunuyor, fakat bu konuda en net cevabı aselsan yatırımcı ililşkileri telefonunu arayan kişiler öğrenebilir. Eğer aklınızda aselsan ile ilgili merak ettikleriniz varsa sizde arayabilirsiniz, Aselsan yatırımcı ilişkileri telefon numarası: Tel: +90 (312) 592 1242

Aradığımız zaman halka arzın ne zaman olacağını sorduk, kesin olarak net bir tarih verilmiyor olsa da haziranın başlarında arz işinin netleşeceğini söylüyorlar. Yani onların söylediğine göre aselsan haziran ayının başlarında halka arz olacak.

Aselsan Halka Arz Fiyatı Ne Kadar Olacak?
 

Bunu tahmin etmek şuan çok zor, çünkü henüz ortada açıklanmış bir rakam yok, ve aselsan yatırımcı ilişkilerinin söylediğine göre halka arz edileceği tarihten önce ki son 10-15 günlük rakamların fiyat ortalaması olabilir. Tabi bu da şimdilik kesin değil.

Arz olacağında hisse bir süreliğine kapanacak ve talep toplama olacak. Ne kadar talep edileceği çok önemli, ve yine tahminlere göre talebin çok olacağı düşünülüyor çünkü bahsettiğimiz hisse ülkemizin göz bebeği aselsan.

Son olarak şunu da söyleyelim, asla zararına satış yapmayın tavsiye etmeyiz. Sabırla beklerseniz elbet kazanacaksınızdır.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.