Araba Alıp Satarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Ülkemizde araçlara verilen önem, dünyanın neredeyse hiç bir ülkesinde görülemeyecek kadar fazla. Şu an ülkemizde yaklaşık 20 milyon araç bulunmakta. Bu da nüfusun 4/1’i ediyor.

Diğer ülkelere oranla araçların çok daha pahalı olmasına karşın talebin bu kadar fazla olması, para kazanmak isteyen kişilerin dikkatini çekmekte. Ve ülkemizde sadece araç alım-satımı yaparak ayda milyarlarca lira kazanan insanlar bulunmakta. Peki kısaca nasıl kâr ediliyor bu işten öğrenelim;

Para Kazanmak araç satarken değil, alırken yapılmalıdır!

Bir araç satarken satacağınız fiyat az çok piyasa şartlarına göre bellidir. Yukarısına çıkarsanız aracınız satılmaz. Düşük fiyata satarsanız bu sefer fazla kar edemezsiniz.

Fakat araç satın alırken uygun fiyata araç almak mümkün. Bunun için de aktif şekilde internette, araba pazarlarında dolaşıp, piyasa fiyatının altına araç satan müşteri bulmak ve bir de pazarlık etmek. Bu size yüksek kar getirecektir.

Düşük fiyata alacak olduğunuz aracı üzerine kar ekleyerek rahatlıkla satarken, yüksek fiyata aldığınız arabayı birde üzerine kendi payınızı ekleyince satmanız çok zor olacaktır.

Piyasada talep gören araçlara yönelinmeli!

Bir çok istatistik kurumu, yıl içerisinde en çok alınıp satılan araç marka modellerine dair raporlar yayınlamakta. Bu raporlara göre en çok satılan araç marka modellerine yönelinmelidir.

Bu size hem aracınızı hızlı satmanı sağlayacak hem de piyasası sürekli canlı olan bir araca sahip olmuş olacaksınız. Ülkemizde çok talep gören markalar Volkswagen ve Renault’tur.

Dizel ve LPG’li araçlar en çok satılıyor!

Ülkemizdeki benzin fiyatları son zamanlarda düşüşte olsa da yine de el yakacak cinsten. Bu yüzden bir çok insan dizel ya da LPG’li araçlara talep göstermekte. Özellikle dizel bir aracınız varsa kısa sürede satmamak imkansızdır.

Bir diğer önemli konu ise, arabalardan iyi anlıyor olmanız gerekiyor. Eğer siz anlamıyorsanız bile size yakın olan birisi anlıyor olmalı. Sonuçta arabayı şans eseri alamazsınız, motor bölümüne, boyasına, parçalarına bakmanız gerekiyor aksi halde güzel diye aldığınız araba kötü çıkarsa bu işten para kazanmanız oldukça zor olacaktır.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

iskur is bulma

İşkur Nasıl İş Buluyor?

İşkur, bildiğimiz gibi ülkemizde son dönemde değeri oldukça yükselen ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunu ile alakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir