Adese Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Borsada hisse senedi denilince akla ilk gelecek isimlerden birisi bence adese hissesidir. Bir çok yatırımcının takip ettiği önemli hisselerden biridir. Ani yükselişler yaparak uygun fiyattan alan yatırımcılarına güzel paralar kazandırmıştır. Çünkü grafiğine baktığımız zaman yükselişe geçtiği dönemler kat kat yükselmiş. Tabi işin diğer kötü yanı ise, yüksekten alanlar satma fırsatı bulamadı ise zarar etmiş olabilir.

Her hisse gibi Adese hissesinide almadan önce mutlaka araştırmalı, grafiğine bakmalı dikkatli olunmalıdır. Uygun fiyattan alınıp uzun vade beklenilirse ve sabırlı olunursa yatırımcısının yüzünü elbet güldürecektir.

Adese Ne Zaman Yükselir?

Adese hissesi ne zaman yükselir elbette bunu kimse bilemez, fakat grafiklerine bakarak sadece tahminde bulunabilirsiniz. Bu konuda her yatırımcı kendi sorumluluğunu almalıdır. Bu konuda hazır yeri gelmişken hatırlatalım, kimsenin ” X hissesi şu gün yükselecek” gibi sözlerine inanmayın ve uzak durun. Çünkü hangi hissenin ne zaman yükseleceğini kimse bilemez. Zaten bunu bilecek birinin ne kadar ultra zengin olabileceğini tahmin bile etmesi zor olur.

Adese hissesinin grafiğine baktığımız zaman, 2011 yılının kasım ayından 2013 yılının mart ayına kadar yatay seyretmiş ve ardından ufak yükselişler ile kasım ayına kadar hız kazanmış ve 1 tl ile 2 tl arasında olan hisse 2015 yılının nisan ayına kadar 8.75 tl fiyatını görerek uygun fiyattan alan ve sabırla bekleyen yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. Ardından düşmeye başlamış ve 2 li rakamlara gelmiştir ve 2018 yılının ağustos ayına kadar yatay giden hisse 9 kasımda rekor fiyatı olan 17,10 rakamını gördükten sonra günü 12,76 fiyatından kapatmış ve tekrar düşmeye başlamıştır.

Şu an güncel rakamı 95 kuruş ile 1  tl arasında değişen adese hissesi uzun vade yatırımcılarının iştahını kabartıyor olabilir.

Adese hissesi ne zaman yükselmeye başlar bilmiyoruz fakat uzun vade düşünen, ben hisseyi alayım uzun süre takip etmeyim diyenlerin tercihi olabilecek durumda olan adese hissesi tekrar eskisi gibi yükselişe geçmesi durumunda yatırımcısının yüzünü güldürebilir.

Bu arada bilmeyenler için belirtelim, Adese perakende alışveriş merkezleri markası olarak hizmet vermektedir ve İttifak Holdinge aittir.

Adese Hissesi Saklama Payı

Şu an bu yazıyı yazdığımız tarihlerde Adese takas işlemlerine baktığımızda iş yatırım 17.203.600 lot sahibi olarak ilk sırada yer alıyor, hemen arkasından garanti yatırım 10.487.530 lot sahibi, ak yatırım ise 10.094.020 lot sahibi olarak üçüncü sırada yer alıyor. Sırasıyla Ziraat yatırım, Vakıf yatırım ve yapı kredi yatırım takip ediyor. Belki işinize yarar düşüncesiyle bu küçük bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedik. Tabi yine hatırlatmakta fayda var saklama payındaki bu rakamlar alım satım işlemine göre her gün değişebilir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

merit hisse

Merit Aracı Kurum Takas Dağılımı

Borsada merit koduyla işlem gören hissenin aracı kurum dağılımı yani takas saklama payı aşağıdaki görsellerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir