70 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

Banka kredilerinden yararlanmak için belirli bir yaş aralığında olunması gerekmektedir. Minimum 18 yaşında olunmalıdır. Bu yaştan sonra her birey bankaların ürünlerinden faydalanabilir.

Diğer yandan yaşı ilerlemiş kişilerinde mutlak kredi ihtiyaçları olmaktadır. Yalnız bankaların pek çoğu yaşı ilerlemiş kişilere kredi kullandırtmayı sevmez.

70 yaş üstü kredi veren banka var mı ya da bankalar en çok kaç yaşına kadar kredi verir diye düşünmeden edemiyor insan.

Bankalar kredi ya da kredi kartı kullandıracağı kişi için kredi risk analizine başvururlar. Bu analizde kişilerin birçok özelliği etkili olmaktadır. Yani demem o ki, kredi notunun yüksek olmasında en büyük etkenlerden biri de yaş unsurudur.

Yaşı küçük-orta olan bireylerin kredi kullanması ne kadar riskli ise yaşı ilerlemiş bireylerin kredi kullanması da bir o kadar risklidir. Bankalar genelde hatta çoğu zaman 60 en çokta 65 yaşına kredi vermektedir.

Daha ileri bir yaştaki bireye ölüm riski sebebi ile kredi vermeyi kabul etmemektedir. Bu durum tabi ki her bankada geçerli değildir. Örneğin PTT aracılığı ile Aktif Bank’tan verilen emeklilik kredisidir. Bu üründen faydalanabilmenin şartı ise; emekli maaşını PTT’den temin etmektir.

Emekli maaşınızı PTT’den almıyorsanız PTT’ye aktarmanız sizin için yeterli olacaktır. Aktarmanız bitmeden kredi için başvuramazsınız.

MAAŞINI AKTARIR AKTARMAZ KREDİ İŞLEMLERİNE BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

Emekli maaşınızı aktarır aktarmaz işlemleri başlatabilirsiniz. Aktif Bank’ın PTT ile verdiği emeklilik kredisi ürününde 80 yaşına kadar bireylere kredi verilmektedir.

Eğer 70 yaş üstüyseniz ya da yaşı bu kadar ilermiş bir yakınınızın kredi ihtiyacı varsa kendileri için kredilerin en avantajlısı demekten çekinmiyorum.

Aktif Bank’ın ürünü olan emeklilik kredisi 36 aya kadar vade ile de kullanılabiliyor. Kredi başvurusu ve kredi tutarı PTT şubelerinden öğrenilmektedir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir