20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

20 yıl vadeli konut kredisi nasıl alınır diye merak eden ziyaretçilerimize bilgilendirmek amaçlı yazdık. İnsanlar hayalindeki evlere kavuşmak için pahalı olan ve ödemelerini de uzun zamana yayarak gerçekleştirebileceği planlar yapıyorlar.

Konut kredisi almak isteyen herkes aylık Kredi ödeme tutarlarının en aza indirmek için uzun vadeli olan konut kredilerine ilgi duyuyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, konut kredisi vadesi uzadıkça ödenmesi gereken toplam borç gittikçe artacaktır.

Yani vade uzatılırken ödemeniz gereken tutarın artacağını hesaba katmanız gerekir. Eğer imkanınız varsa elinizden geldiğince az Kredi çekmeye Hatta eğer buna imkanınız varsa çektiğimiz kredinin vadesi sayısının en aza düşürmeye gayret ediniz.

20 yıl vadeli konut kredisi nasıl alınır, bu durumu bir örnekle açıklamak gerekirse 5 yıl vadeli olan 50.000 liralık konut kredisini çeken bir kişi aylık ödemesi gereken toplam 760 lira iken, aynı kişi 50.000 liralık krediyi 20 yıl vadeyle ödenek istediği zaman bu kişinin ödemesi gereken aylık tutar 660 lira civarında olacaktır.

Burada ödeyeceğim tutar az gibi görünse de bu durumu toplamda hesap ettiğiniz zaman oldukça fazla borç oluşacaktır. Yani vade sayısını uzatmak hiçbir zaman avantaj sağlamaz. Bunu peşinden bilmemiz gerekir.

Ancak başka çaremiz kalmadıysa ve mecburen 20 yıl vadeli konut kredisi almak istiyorsanız o zaman size sözümüz yoktur. Mutlaka konut kredisini çekip ev sahibi olacaksınız ve kira öder gibi borçlarını ödemekten başka çareniz kalmayacak demektir.

20 yıl vadeli konut kredisi nasıl alınırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu aylık ödeme tutarını düşürmek için ödeyemeyeceğiniz borcun altına girmeyiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir